Kerikeri – Spacer z Dingo Dog 23.10.2017

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wydawałoby się, że spacer po plaży w towarzystwie psa to nic niezwykłego. Okazuje się, że z dala od domu, wszystkie, nawet tak prozaiczne czynności są przyjemnością i okazją do zobaczenia czegoś nowego. W tym przypadku wybraliśmy się na plażę niedaleko Kerikeri. Ciekawostką jest, że plaży tej można używać kiedy tylko się chce, jednak dostęp do niej możliwy jest tylko łódką, kajakiem czy jakąkolwiek inną drogą morską, chyba że ma się znajomego lub jest się właściciele jednego z domów na plaży.

 

W Nowej Zelandii większość ziemi to ziemie prywatne, na które nie ma wstępu. Tak jest też w przypadku ziemi i posesji, przez które prowadzi jedyna droga lądowa na plaży. W tym przypadku są to akurat landy należące do Mauri, dzierżawione przez tutejszych mieszańców. Jednym słowem domy są właścicieli, ziemie na których stoją już nie. Tego dnia mieliśmy szczęście, ponieważ na jednej z posesji odbywał się wernisaż prac znajomej Alice, dlatego też droga dojazdowa do plaży, wyjątkowo była otwarta dla „obcych”.

My spacerowaliśmy a Dingo się cieszył. I my też.

Nikt tylko nie chciał wchodzić do wody.. ale próbowaliśmy 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ciekawe jest również ze w Nowej Zelandii w ciągu dosłownie 30 minut, pogoda może się zmienić dwa lub trzy razy. Podczas naszego, niedługiego spaceru, było bardzo ciepło, bardzo wietrznie, bardzo pochmurnie, aż w końcu spadł deszcz, żeby znowu wyszło słońce. W zasadzie tylko wiatr się nie zmienia. Możecie być pewni, że gdy będziecie zasypiać będzie wiać. Gdy się obudzicie, będzie wiać. I tak cały czas.

Mimo wszystko udało nam się skorzystać ze slonecznych zdjęć i zrobić parę lepszych, słonecznych zdjęć. Nie oddają jednak one, koloru wody, piasku, uczucia wiatru na twarzy. Ale może chociaż trochę poczujecie się jak my.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mateusz dzielnie wszystko filmuje, może kiedyś doczekacie (doczekamy?) się pierwszego w jego wykonaniu filmiku z Nowej Zelandii 🙂OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A wracając do Dingo. Chyba nieźle się z nami bawił 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

One thought on “Kerikeri – Spacer z Dingo Dog 23.10.2017

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s