Kerikeri River Tracks – Wherepuke and Rainbow Falls 17.10.2017

17 października, cztery dni po przylocie byliśmy już w Kerikeri, gdzie jak już wcześniej wspominaliśmy, serdecznie przyjęła nas Wiga i jej wspaniała rodzina. Już pierwszego dnia Alice zaproponowała nam podwózkę pod wodospady w Kerikeri mówiąc, że jest fajna ścieżka przy rzece i wodospady. Tak więc ona nas zostawi na jednym końcu ścieżki, pojedzie na lekcje gry na pianinie i spotkamy się na drugim końcu ścieżki. Myślimy, no fajnie, ścieżka jak ścieżka, wyobrażając sobie krakowskie, wiślane bulwary… Ależ się myliliśmy!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poraz kolejny, nawet „zwykła” trasa w Nowej Zelandii jest absolutnie niezwykła! Te kolory, zieleń, która wygląda jakby dla niej zrobiło się osobny odcień, idealna trawa i niesamowite drzewa dookoła. To wszystko sprawia, że przyroda tu troszkę onieśmiela. Zwykły spacer staje się przygodą a my sami zawsze mamy wrażenie, że jesteśmy tu zupełnie sami, bo naprawdę ciężko spotkać kogokolwiek na trasach, które dotychczas przeszliśmy.

Zieleń ach zieleń.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Park od którego zaczyna się ścieżka spacerowa. Jak już pisaliśmy. Trawa, zieleń, zające. Taka idylla a my wciąż w syndromie pierwszych dni w Nowej Zelandii fotografowaliśmy wszystko i sami nosiliśmy ze sobą aparat, kamerkę i telefony – wszystko, żeby uwiecznić wciąż dla nas zupełnie nowe, niezwykłe krajobrazy.

IMG_20171017_170247

Idziemy tymi bulwarami w Kerikeri.

 

Wherepuke Falls.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chwilę później dochodzimy do Reinbow Falls, gdzie spotykamy się z Alice. Te wodospady zawdzięczają nazwę ciągłej tęczy, która się nad nimi rozpościera. Niestety dotarliśmy tam już przy zachodzącym słońcu, ale z Alice umówiliśmy się, że wspólnie popłyniemy do jaskiń za wodospadami, więc na pewno jeszcze  tam wrócimy. Przecież każdy kiedyś marzył a wpłynięciu za wodospad, prawda?

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s